HAKKIMIZDA

Agon Teknik  Mühendislik, NOTIFIER, APOLLO, ZITON,TANDA ve INTERRA markalarının  yetkili entegratörü olarak faaliyet göstermektedir. Entegratör kimliği kapsamında; ürünlerin temini, montaj, test, devreye alma, proje ve danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Agon Teknik  Mühendislik müşterilerine aşağıdaki ürün ve hizmetleri sağlamaktadır:

 • Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
 • Gaz Algılama Sistemleri
 • Otomatik Gazlı Söndürme Sistemleri
 • Sprinkler Sistemi
 • Yangın Dolap Sistemi
 • Yangın Hidrant Sistemi
 • Yangın Pompa Sistemleri
 • Köpüklü Söndürme Sistemler
 • Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemleri
 • KNX Akıllı Ev/Bina Otomasyon sistemleri 
 • Proje ve Mühendislik Hizmetleri
 • Arıza Servis ve Periyodik Bakım Hizmetleri

Agon Teknik olarak ilkemiz üstün hizmet, uygun maliyet. Müşterilerimizin can ve mal güvenliği için alınacak önlemleri uluslararası standartlarda (EN54, NFPA, FM vb.) yaptığımız çalışmalar ile sağlıyoruz.

Agon Teknik, yangın algılama ve ihbar sistemleri, yangın söndürme sistemleri, yangından korunum ekipmanları ve pasif yangın durdurucular konusunda mühendislik, tasarım ve projelendirme, malzeme temini, süpervizörlük, devreye alma ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Agon Tekniğin uzman mühendis kadrosu, idari personeli ve saha ekibi, ihtiyaçları minimum yatırım maliyetleri ile yüksek kalitede karşılayarak siz değerli müşterilerimizin güvenini boşa çıkartmamak adına özveri ile çalışmaktadır.

Agon Teknik Mühendislik olarak akıllı ev/otomasyon sistemlerinde INTERRA bayisi olarak hizmet vermekteyiz.

Teknik sistemlerin dağınık bir şekilde bulunduğu binalarda; sağlıklı ve ekonomik bir iletişim için Bina Otomasyon Sisteminin kullanılması bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bir binadaki mekanik ve elektriksel sistemler binanın toplam maliyetinin oldukça büyük kısmını meydana getirir. Bu sistemler ısıtma, soğutma, iklimlendirme, aydınlatma, (asansörler, yürüyen merdivenler v.s) gibi hizmetleri karşılarlar. Bu sistemlerin işletim ve bakımları binadaki diğer hizmetlerden çok daha fazla harcama gerektirir. İşte bu nedenle bina sahibi ve yöneticileri bu sistemlerin daha etkin, daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak denetim yollarını bulmak zorundadır. Bu durum genel müdürlük binaları, havaalanı, hastane, üniversite, fabrika gibi büyük ve yaygın yerleşim yerlerinde daha fazla önem kazanır.

En optimal çalışma ortamı için INTERRA çözümü

Ortama göre aydınlatma; otomasyon çözümümüz ortam ışık değerini algılayarak lambalarını yakacağı ışık değerini belirler.

Güneşin, rüzgarın ve diğer bina dışı ortamın sensörler ile takibi yapılarak bina içerisinde yavaş ve kararlı bir şekilde ışık ve sıcaklık değişikleri gerçekleştirilir.

Bina içerisinde çalışmaya en elverişli ortam yaratılır.

Bina yönetim merkezleri, tesis yönetim ofisleri için tüketimin kontrol edilmesinde otomasyon sistemleri önemli bir rol oynar.

Enerji tasarrufu  –  Kendi kendini yöneten sistem

Güvenli  –  Entegrasyon

MİSYONUMUZ

Yangın ile mücadele alanında, müşterilerimizin emek ve birikimlerinin zarar görmemesi adına, ilkelerimizden ödün vermeden bilgi ve birikimlerimizi müşteriye aktarmak ve önlemlerin alınması için gerekli bütün çalışmaları yapmak.

VİZYONUMUZ

Yangın sistemleri konusunda gelişimleri yakından takip eden yenilikçi yapımız ile müşteri memnuniyetini öncelikli hedefimiz olarak belirleyerek bu alanda hizmetlerine devam etmek ve sektörün öncü kuruluşları arasındaki yerini almak.

MARKALARIMIZDAN BAZILARI