Agon Teknik Mühendislik Yangın Sistemleri Taah. Dan. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
OTOMATİK GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

OTOMATİK GAZLI
SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangın alarm sisteminden gelen yangın uyarısı ile yangına aktif olarak müdahale edilmesi gazlı yangın söndürme sistemlerinin genel çalışma prensibini oluşturmaktadır. Günümüzde algılama için yanlızca elektronik değil tubing olarak adlandırılan ergiyen borular ile ham gazın taşınması hem de eriyen borudan gazın çıkışı ile yangının söndürülmesi tarzı çalışan sistemler de tercih edilebilmektedir.

Gazlı söndürme sistemleri su, köpük ve tozlu söndürme sistemlerinin etkin olmadığı mekanlar için tercih edilmesi gereken en doğru yangın söndürme sistemleri olup temiz söndürme sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Gazlı söndürme sistemleri kullanıldığı ortamdaki materyallere hiç bir zarar vermeden maksimum koruma sağlamaktadır. Diğer yangın söndürme sistemleri ile kıyaslandığında, yangın söndürme işlemi sonrasında arkasında büyük bir enkaz bırakmamaktadır.

-HFC-227ea Gazlı Söndürme Sistemleri
-İnert Argon Gazlı Söndürme Sistemleri
-CO2 Söndürme Sistemleri

Gazlı Söndürme Sistemleri Başlıca Kullanım Alanları

• Bilişim sistemleri, server odaları, Arşiv odaları, belge kasaları
• Acil çağrı merkezleri, uçuş seyrüsefer ve kontrol kuleleri,
• Cep telefonu vericisi istasyonları, internet servis sağlayıcı merkezleri, televizyon, radyo ve kontrol odaları, mikrodalga merkez istasyonlar.
• Sanat galerileri, kütüphaneler, film projeksiyon odaları, müzeler
• Tıp sektörü: görüntüleme sistemleri, ameliyathaneler, mobil istasyonlar
• Laboratuvarlar, kontrol odaları, denizde açma platformları, robotik ekipman gibi endüstriyel tesisler
• Acil durum jeneratörleri, akü bölmeleri, alçak gerilim bölmeleri, kablo bölmeleri vb.
• Uçuş simülatörleri, gemiler, askeri araçlar
https://www.agonteknik.com.tr/wp-content/uploads/2021/10/Ekran-goruntusu-2021-10-09-130846-768x342.png

Pano İçin Yangın Söndürme Sistemleri

İstatistiklere göre yangınların yaklaşık dörtte biri elektrik pano ve buatlarında başlamaktadır. Tekniğine uygun tesis edilmiş elektrik panolarında yapılan tesisat ilaveleri, zamanla oluşan bağlantı gevşemeleri ve şalt cihazlarındaki eskimeler nedeniyle yangın çıkabilmektedir. Elektrik panoları veya bağlantı kutularında çıkabilecek bir yangın, tesis yetkililerinin en çok korktukları tehlikelerden biridir. Bu kapalı hacimlerde başlayan yangınlar çok geç fark edilebilmekte ve önemli can ve mal kayıplarına neden olmaktadır.
Elektrik pano ve buatlarına doğrudan monte edilerek buralarda başlayabilecek yangınları yüksek sıcaklık ve alevle tetiklenmek suretiyle otomatik olarak söndüren Pano-içi Yangın Söndürme Sistemleri bu tip yangınlardan korunmanın en güvenli yoludur.
Pano-içi yangın söndürme uygulamaları, pano yangınlarına hacim koruma amaçlı sistemlerden daha hızlı cevap verirler. Küçük bütçelerle hızlı bir şekilde kurduğumuz bu otonom çözümler çoğu zaman ana hacimdeki otomatik söndürme tesisatının aktivasyonuna gerek kalmadan yangını kaynağında söndürüyorlar.

Otomatik Davlumbaz Söndürme Sistemleri

https://www.agonteknik.com.tr/wp-content/uploads/2021/10/Ekran-goruntusu-2021-10-09-131906-768x380.png
Mutfaklarda ve diğer kullanım alanlarındaki davlumbazların, uzun süre temizlenmeden kullanıldığı taktir de içinde biriken yağların herhangi bir sebeple tutuşmasından kaynaklanan davlumbaz yangınlarının söndürülmesi oldukça zordur. En teknolojik mutfak sistemlerinin bulunduğu ortamlarda bile yanıcı yağlar ve yüksek miktarda ısı sebebiyle olası yangın riskleri oluşmaktadır. Davlumbaz söndürme sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınlarının söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur. Davlumbaz söndürme sistemleri davlumbaz içindeki algılayıcılar sayesinde otomatik olarak devreye girer ve davlumbazlar, filtreler, ocaklar, bacalar, fritözler ve ızgaralarda oluşan yangına en kısa sürede müdahale ederek olası tehlikeleri kontrol altına alır.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları
• Kafe, Restoranlar, Yemek Fabrikaları, Yemek Fabrikaları İşletme Mutfakları
AGON TEKNİKİletişim
Agon Teknik Mühendislik Yangın Sistemleri Taah. Dan. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Bize ulaşmak için aşağıdaki iletişim seçeneklerini kullanabilirsin.
AGON TEKNİKSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımıza aşağıdaki butonlar arayıcılığı ile ulaşabilirsiniz.